Agata Kulesza jako „Skazana”. Nowy serial na motywach książki Ewy Ornackiej

„Skazane na potępienie” Ewy Ornackiej wreszcie trafią na mały ekran. W serialu opartym na książce inspirowanej wydarzeniami z pierwszych stron gazet obok znanej aktorki zobaczymy również Bartłomieja Topę, Aleksandrę Adamską i Michała Czerneckiego – dowiedział się portal wirtualnemedia.pl.

Prace na planie „Skazanej” zakończyły się pod koniec maja, a obecnie serial znajduje się w postprodukcji. Pierwsze odcinki będzie można oglądać już od sierpnia na platformie Player.pl.

W sumie będzie ich osiem, a fabuła ma się skupiać wokół postaci sędzi Alicji Mazur (Agata Kulesza), która słynie z surowych wyroków. Niespodziewanie kobieta sama zostaje oskarżona o popełnienie morderstwa i trafia do aresztu. Bohaterka musi poradzić sobie nie tylko z najnowszymi informacjami wyciekającymi w trakcie śledztwa, ale również z przestępczyniami, które wcześniej sama skazała.

W odkryciu prawdy pomaga jej nastoletnia córka, która nie wierzy w winę matki.

Reżyserem mini serialu został Bartosz Konopka nominowany w 2010 r. do Oscara. Z kolei za scenariusz odpowiada Katarzyna Śliwińska-Kłosowicz, a główną scenarzystką jest Karolina Szymczyk-Majchrzak, z którą współpracują Ewa Popiołek i sama autorka książki, Ewa Ornacka. Zdjęcia do „Skazanej” rozpoczęły się w marcu tego roku i trwały do maja.

Źródło: wirtualnemedia.pl

 Cieszymy się, że jesteś z nami. Zapisz się na newsletter Onetu, aby otrzymywać od nas najbardziej wartościowe treści. 

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*